E-komercijos trumpinių džiunglės

Koks jūsų reklamos apmokestinimo modelis — PPC ar PPV?
Ar jūsų e-komercijos sistema naudoja OOTB konfiguraciją?
Kaip manote, kieno ROI didesnis, CRO ar SEO?

Norėdami gilintis į temas, susijusias su e-komercija ir rinkodara internete, dažnai skaitome įvairius tinklaraščius, tyrimus ir svetaines, skirtas šioms temoms. Nors visur galima rasti daug vertingos informacijos, dažnai galime sutikti ir trumpinių, kurių prasmės nesuprantame. Taip pat kartais girdime kolegas, naudojant šiuos akronimus ir nežinome, ką jie tuo nori pasakyti. Šis įrašas skirtas aptarti keletą dažnai sutinkamų trumpinių ir su jais „susidraugauti“.

OOTB — Out Of The Box. „Tiesiai iš dėžės“ — e-komercijos arba bet kurios kitos sistemos funkcionalumas ir nustatymai, kuriuos gauname įsigiję sistemą.

ROPO — Research Online Purchase Offline. „Sužinok internete, nusipirk parduotuvėje“ — fenomenas, kai dėl elektroninės parduotuvės atidarymo padidėja pirkimų fizinėje parduotuvėje. Pirkėjai apie pirkinius skaito elektroninėje parduotuvėje, o apsisprendę, ką pirkti, už prekes sumoka įprastinėje parduotuvėje.

CTA — Call to Action. „Raginimas veikti“ — internetinės rinkodaros taktika, kai svetainės ar e-parduotuvės lankytojai skatinami atlikti konkretų veiksmą, nešantį naudą svetainės e-parduotuvės savininkui.

KPI — Key Performance Indicator. Esminiai veiklos rodikliai — svarbiausi rezulatyvumo rodikliai, parodantys, kas vyksta svetainėje (arba versle) ir padedantys priimti sprendimus, kas turi būti tobulinama komercinėje veikloje.

PPV — Pay per View. „Mokėk už parodymą“ — reklamos apmokestinimo internete modelis, kai reklamos pirkėjas moka už reklamą, kai parodomas jo(s) reklaminis skydelis. Dėl vartotojų „aklumo“ reklamai fenomeno, šis modelis vis labiau užleidžia vietą PPC modeliui.

PPC — Pay per Click. „Mokėk už paspaudimą“ — reklamos apmokestinimo internete modelis, kai reklamos pirkėjas moka už reklamą tik tada, kai potencialus pirkėjas paspaudžia ant reklaminio skydelio.

CPC — Cost per Click. Paspaudimo kaina — PPC reklamos apmokestinimo vienetas. Pavyzdžiui, 35 ct. už paspaudimą. Labai retais atvejais CPC gali reikšti konversijos kainą (angl. Cost per Conversion) — sumą, kurią reklamos pirkėjas sumoka reklamos pardavėjui už naudingo veiksmo atlikimą svetainėje. Pavyzdžiui, už prekės įsigyjimą reklamos pirkėjo parduotuvėje.

CPI — Cost per Impression. Parodymo kaina — PPV reklamos apmokestinimo vienetas, reiškiantis reklaminės antraštės parodymo kainą. Pavyzdžiui 15 ct. už 1-ą reklaminio skydelio parodymą.

CPM — Cost per Thousand Impressions. 1000 vienetų parodymo kaina — iš esmės šis terminas reiškia tą patį kaip ir CPI. Pavyzdžiui, jeigu sakoma, kad CPM = 35 Lt., tai reiškia 35 Lt. už 1000 reklaminės antraštės parodymų.

SEO — Search Engine Optimization. Optimizavimas paieškos mašinoms — eilė taktinių marketingo internete priemonių, lemiančių aukštesnę poziciją paieškos rezultatuose pagal tam tikrus raktinius žodžius. Pavyzdžiui, įvedus žodį kiek virti pupeles lietuviškoje Google paiškoje, tinklaraštis www.valgo.me randamas pirmoje paieškos rezultatų pozicijoje.

SEM — Search Engine Marketing. Marketingas per paieškos mašinas — eilė taktinių marketingo internete priemonių, tokių kaip optimizavimas paieškos mašinoms, mokama reklama, kontekstinė reklama, mokamas informacijos talpinimas paieškos rezultatuose, kurių tikslas yra iškelti e-parduotuvę arba svetainę į kuo aukšesnę poziciją paieškos rezultatuose ir/ar išlaikyti šias pozicijas. Pavyzdžiui, SEM kampanija galima siekti tinklaraštį valgo.me pagal raktinį žodį kiek virti vistiena iškelti į pirmą vietą lietuviškoje Google paieškoje ir išlaikyti 6 mėnesius.

CRO — Conversion Rate Optimization. Konversijų optimizavimas — tai procesas, kurio metu yra keliamos hipotezės, dėl to, kas padėtų padidinti konversijų rodiklį, ir vėliau testuojamos naudojant dviejų arba daugelio kintamųjų testus. Svetainės variantas, kuris testų metu padeda pasiekti aukščiausią konversijų rodiklį paliekamas veikti svetainėje.

ROI — return on investment. Investicijų grąža — rezultatyvumo rodiklis, skaičiuojamas bendrąsias pajamas dalinant iš investicijos. Jeigu investavote 100 000 Lt., o investicija sugeneravo 20 000 Lt. pajamų, investicijų grąža bus lygi 20000 / 100000 = 20%.

B2B — Business to Business. Verslas verslui — komercijos ir e-komecijos veikla, apimanti verslo procesus tarp gamintojo ir didmeninko arba tarp didmeninko ir mažmenininko. B2B e-komercijai keliami reikalavimai pasižymi nuolaidų sistemomis skirtingiems vartotojų lygiams, prekių grupėms, atidėto mokėjimo skaičiavimais ir nustatymais.

B2C — Business to Consumer. Verslas vartotojui — komercijos ir e-komecijos veikla, apimanti verslo procesus tarp mažmeniniko ir galutinio vartotojo. Šiai veiklai keliami reikalavimai pasižymi tuo, kad skirtingai nei B2B atveju, B2C reikalinga itin gera ir patogi vartotojo sąsaja, baimių pašalinimas dėl pirkimo internetu, išsamios informacijos pateikimas apie siūlomą prekę, kryžminiai pardavimai ir t.t.

Su kokiais e-komercijos trumpiniais kasdien susiduriate jūs? Gal galite pasiūlyti naujų „keiksmažodžių“ e-komercijos kalba?

Total
0
Shares
Related Posts