6 dalykai pažangesniam testavimui

Ruošiatės pirmąjam A/B ar kelių kintamųjų testavimui? Testuodami Oficialią Vankuverio 2010 olimpiados parduotuvę sužinojome, ką darome puikiai, o ką visiškai netinkamai. Pateiksime keletą patarimų, kurie palengvins testavimo procesą ir užtikrins, kad sprendimus priimsite turėdami geriausios kokybės informaciją. Savo kailiu išbandėme įvairiausias technikas, tad jums nebereikės gaišti laiko. Jums reikės tik pasistengti kuo geriau surinkti aukščiausios kokybės duomenis.

Svarbu užtikrinti, kad išoriniai veiksniai turėtų kuo mažiau įtakos testavimo procesui. Tai galbūt ne taip svarbu, kai vienas testuojamas variantas yra gerokai pranašesnis už kitą, tačiau kai keli galimi variantai yra panašaus lygio (nesurenkama pakankamai duomenų pranašesniam variantui nustatyti), tenka remtis papildoma informacija. Pateiksime sąrašą, padėsiantį renkant ir ruošiant geros kokybės duomenis:

Užtikrinkite, kad sandėlys nepritrūks prekių. Populiariausi produktai gali būti išparduodami greitai, ir jei jų pritrūkus sandėlys nepapildomas keletą dienų, gali ženkliai sumažėti konversijos rodikliai. Pavyzdžiui, prieš 2010 žiemos olimpines žaidynes dėl prekių sandėliuose vykusių pertvarkymų interneto parduotuvėje pritrūko prekių. Konversijos rodikliai sumažėjo, nes piko metu, pirkėjai negalėjo įsigyti visų populiariausių produktų.
Venkite didžiųjų švenčių ir kitų netipinių metų laikų.
Nors Kalėdų karštinės metu ženkliai kyla interneto parduotuvių lankomumas, tuo metu surinkti duomenys objektyviai neatspindi realios situacijos bet kuriuo kitu metų laiku. Pavyzdžiui, konversijos rodikliai ženkliai kris iškart po Kalėdų, nes visi jau išleido šventėms skirtus pinigus. Išskyrus tuos atvejus, jei jūsų verslas yra sezoninis, pasirinkite laiką, kuris geriausiai atspindėtų metų vidurkį.
Sumažinkite reklamos kiekį ir specialių kainų akcijas.
Tiksliniai reklaminiai pasiūlymai ir konkrečių produktų reklamos siunčiamos elektroninių naujienlaiškių prenumeratoriams tam tikram laikui padidina konversijos rodiklius. Tačiau tai trumpalaikis poveikis.Išpardavimai gali būti tinkami testuojant pirkėjų tipus, bet gali iškreipti bendrus konversijų lygio ar vidutinio užsakymo vertės (ang. AOV – Average Order Value) duomenis.
Sumažinkite produktų kainų skirtumus. Pavyzdžiui, jei pagrindiniame puslapyje rodomas produktas, kainuojantis $300, o kitų tos pačios kategorijos produktų kainos svyruoja tarp $30 ir $40, pirmojo produkto pardavimai iškreips vidutinio užsakymo vertės duomenis. Net ir vienas tokio produkto pardavimas gali ženkliai įtakoti vidutinio užsakymo vertės rodiklį.
Atskirtkite klientų aptarnavimo specialistus ir kitą vidinį lankytojų srautą. Ar jūsų darbuotojai dažnai lankosi jūsų interneto parduotuvėje ir pildo pirkėjų užsakymus? Jei klientų aptarnavimo specialistai neturi atskiros sistemos klientų užsakymams, nepamirškite, kad nors su Google Analytics ir galima jų apsilankymus atskirti nuo pirkėjų apsilankymų, tačiau Google Website Optimizer (GWO) to padaryti neleidžia. Jūsų klientų aptarnavimo specialistas, atliekantis daug užsakymų, iškreips testavimo rezultatus. Jei įmanoma, paslėpkite GWO kodą nuo šių lankytojų įterpdami IP adreso užklausą ir taip užtikrinkite, kad užsakymai gaunami iš jūsų ofiso nebūtų įtraukiami į testavimo rezultatus.
Sukurkite papildomą variaciją, kuri būtų identiška kontrolinei variacijai. Atlikdami pagrindinio puslapio testavimą sukūrėme alternatyvų variantą ir pastebėjome, kad dviejų identiškų variacijų rezultatai šiek tiek skyrėsi. Nors statistiškai rezultatų skirtumas nebuvo svarbus, visgi buvo matomas konversijos rodiklių skirtumas. Daugeliu atvejų ženklių skirtumų neturėtų būti, bet jei tokių pastebite, vertėtų atidžiau panagrinėti surinktus duomenis arba testavimui pasirinktą sistemą.

Galiausiai, jei manote, kad testavimo metu kažkas gali keistis, įsitikinkite, kad paskyrėte pakankamai laiko geriausios kokybės duomenims surinkti. Tam kartais gali prireikti daugiau laiko nei savaitė ar dvi.

Gal turite kitų patarimų, praversiančių ruošiantis testuoti?

Total
0
Shares
Related Posts