Marketingas el. paštu – kam, kaip, kada?

Marketingas el. paštu per pastaruosius metus tapo viena populiariausių frazių, galbūt dėl to, jog išaugo jo svarba bendrame internetinio marketingo komplekse. Jeigu prekiaujate arba užsiimate aktyvia marketingo veikla internete, tačiau nenaudojate el. laiškų kasdienėje savo veikloje, šis straipsnis padės jums pradėti planuoti, skaičiuoti ir pritaikyti juos praktikoje.

Kas turėtų gauti el. laiškus?

Kadangi marketingas el. paštu nėra „spaminimas“, jūsų laiškų gavėjai turėtų papulti į vieną iš šių kategorijų:

  • jūsų el. laiškus užsiprenumeravę gavėjai;
  • potencialūs klientai, kurie kažkada parodė susidomėjimą Jūsų produktais arba paslaugomis (ne būtinai internetu);
  • esami Jūsų klientai.

Kokie galimi naujienlaiškių tipai?

Laiškai apie produktus – laiškai, skirti skatinti konkrečių produktų pardavimą. Juose turėtų puikuotis šių produktų nuotraukos ir kainos, dominuoti ryškūs mygtukai, skatinantys arba pirkti, arba sužinoti daugiau apie siūlomas prekes. Tai laiškas, kurio dizainui ir antraštėms turite skirti daugiausia pastangų.

Akcijos – skirtingai nei laiškai apie produkciją, akcijos gali skatinti lankytojus pirkti jūsų parduotuvėje ir nebūtinai konkrečius produktus. Tarkime, jog nusprendėte siūlyti nemokamą pristatymą pirkėjams, kurių krepšelis viršys 100 Lt sumą arba 20% nuolaidą visoms tam tikros rūšies prekėms.

Greiti pranešimai – skirti pranešti vieną svarbią žinutę tikslinei auditorijai. Šie pranešimai nebūtinai turi būti susiję su pardavimų skatinimu. Pavyzdžiui, papildomas atsiskaitymo būdas, naudinga funkcija ir t.t. Vienas vertingiausių pranešimų yra apie sandėlyje pasirodžiusias prekes, kurių ieškojo potencialūs pirkėjai. Tačiau taip pat labai svarbu, siunčiant greitąjį pranešimą, nevarginti gavėjų nesvarbia informacija, nes tai sumažins jų efektyvumą ateityje.

Naujienlaiškiai – tai išsamūs el. laiškai apie įvykius Jūsų kompanijoje, patobulinimus, ateities planus, patarimai lankytojams ir t.t. Šie laiškai nėra skirti tiesioginiams pardavimams skatinti. Jie stiprina ryšį su esamais klientais. Pavyzdžiui, grožio salonas siųnčia laišką savo klientams su patarimais, kaip pasirengti penktadienio vakarėliui arba kaip išsaugoti sveikus plaukus po dažymo. Taigi, šiuo laišku nebus skatinami pardavimai, tačiau skaitytojui bus priminta, kad salonas rūpinasi juo ir taip skatina į jį sugrįžti.

Kaip planuoti naujienlaiškių marketingą?

Kaip ir su visomis kitomis marketingo priemonėmis, naujienlaiškių marketingui reikalingas komunikacijos planas. Jei manote, jog komunikacijos planas – tai kažkoks siaubas, kurio mokoma rinkodaros magistrantūros studijose, neišsigąskite, nes komunikacijos planas gali būti paprasčiausia lentelė, kurioje sužymėta ši pagrindinė informacija: siuntimo data, tikslas, turinys, tikslinė grupė.

Kokia biudžeto dalis turi būti skiriama marketingui el. paštu?

Į šį klausimą galėsite atsakyti tik patys, pasvėrę marketingo el. paštu grąžą ir įvertinę, kaip jie veikia bendrame marketingo komplekse. Tačiau aišku tai, jog naujienlaiškių marketingas biudžete turėtų turėti savo atskirą eilutę tarp svetainės naudojimo patogumo testų, Google AdWords kampanijų, optimizavimo paieškos sistemoms (SEO) ir lankytojų srauto analizės. Bendra rinkos tendencija išlieka aiški – marketingui el. paštu bendrame biudžete skiriama vis daugiau dėmesio.

Total
0
Shares
Related Posts