Dažniausiai naudojami įrankiai sniego pašalinimui, ypač jeigu yra kalbama apie didžiulį jo kiekį, yra valytuvai. Juos galima kabinti prie sunkvežimių ar kitos sode naudojamos technikos, kuri turi specialias jungtis. Už miesto ribų galima išvysti jau savadarbės technikos, kuri nėra tokia efektyvi, tačiau vis tiek atlieka savo darbą. Nieko atrodytų čia blogo nėra, bet gamintojo pagaminti buldozeriai yra specialiai pritaikyti toms transporto priemonėms ir neretai jų galima įsigyti toje pačioje vietoje, kurioje pirkote traktorių. Tačiau yra ir kitų būdų, kuriais sniego valymas gali būti net efektyvesnis.
Kalbant apie juos, tai reikėtų paminėti pūtikus, kurie yra ganėtinai populiarūs vakarų valstybėse, ypač privačiuose kiemuose. Jų veikimo principas yra labai panašus į dulkių siurblio, nes viskas yra surenkama per specialią angą ir tada per specialų išėjimą išpučiama. Šis būdas yra ypač efektyvus, po šviežio sniego, kuris nėra sukietėjęs. Todėl dirbant jau praėjus kuriam laikui po snigimo gali tekti pašalinti ledą su kastuvu ar specialiais peiliais. Arba galima pasirinkti kitą, šiek tiek paprastesnį variantą, tai yra druskos ar specialių tirpiklių pylimas ant apledėjusio paviršiaus. Viskas kaip ir atrodytų gerai, bet tokiu būdu yra labai lengva pažeisti dirvožemį bei kelio dangą, o pasekmės gali pasijausti jau įpusėjus pavasariui.
Tuo tarpu, individualių namų savininkai dažniausiai renkasi patį paprasčiausią variantą – kasima kastuvu. Aišku, kad tokiu būdu atliekamas sniego valymas nėra efektyvus laiko atžvilgiu, tačiau jeigu teritorija yra nedidelė, tai kodėl gi ne? Neretai yra naudojama pūtiko ir kastuvo kombinacija, kurios pasakoje yra pasiekiami optimaliausi, o svarbiausia – greitesni rezultatai. Jeigu šviežiai prisnigo ant suketėjusio sniego, tai savaime suprantama, kad kasimas užtruks, todėl kartais gerai yra prieš tai viską nušluoti su šepečiu.
Aišku, kad visa tai užima ganėtinai nemažai laiko, todėl kartais net geriau yra samdyti profesionalus, kurie darbus atliks žaibiškai bei kokybiškai ir nereikės patiems laužyti nugaros, o bus galima sėdint šiltai namuose pasimėgauti ką tik išvirta arbata.
Plačiau apie tai pasiskaityti galima čia: https://arbora.lt