Kalcis viena iš medžiagų, būtina kovojant su antsvoriu – bėda, kuri pastaruoju metu tapo žmonijos rykšte. Stresai, įtemptas gyvenimo būdas ir maistas dažnai iškreipia kūno linijas. Būtent kalcis gali ne tik sustiprinti kaulus bei dantis, bet ir pagelbėti reguliuojant svorį ar lieknėjant.
Nuotrauka paimta iš: https://valgo.me/kiek-marinuoti-vistiena/
Kalcis naudingas tuo, jog, kai kurių tyrimų duomenimis, neleidžia kauptis riebaliniam sluoksniui.
Šios išvados buvo padarytos po dvylika metų trukusio tyrimo, kuriame dalyvavo 10591 vyrai ir moteris nuo 53 iki 57 metų. Mokslininkai aiškinosi, kaip svorio svyravimai priklauso nuo maisto, kuriame daug kalcios vartojimo. Pavyzdžiui, tai gali būti kefyro dieta ar iškrovos diena, nes pieno produktai vienas iš pagrindinių šios medžiagos šaltinių. Taip pat buvo vertinama tai, kiek organizmas gali pasisavinti kalcio ne iš natūralaus maisto, bet iš įvairių priedų.
Tyrimai parodė, kad kai ši kaulų ir dantų stiprumui reikalinga medžiaga buvo gaunama iš natūralių medžiagų, svorio pokyčius ji veikė palyginti nedaug. Kur kas ryškesnis poveikis buvo kai moterys ir vyrai gėrė specialius sintetintus maisto papildus.
Tačiau mokslininkai kol kas nesiima tvirtai teigti, kad norint laikytis dietos ir atsikratyti antsvorio reikia gerti vaistinėse parduodamus maisto papildus, kuriuose didelis laboratorijose išgryninto kalcio kiekis.
Visgi pastebėta, kad kai žmonės vartojo šiuos priedus ne dėl dietos ar lieknėjimo, o dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, osteoporozės, jų svoris didėjo lėčiau arba visai nedidėjo jei palyginsime su visa statistine tiriamąja grupe. Tai ypatingai buvo matoma vidutinio amžiaus moterų grupėje.
Kalcio vaidmuo organizme
Pagrindinė kalcio funkcija tai dantų ir kaulų stiprumo palaikymas. 99% viso mūsų kūne esančio kalcio sukaupta būtent kauluose ir dantyse.
Tačiau žmogaus organizmui reikia kasdieninio šios „statybinės medžiagos“ papildymo, nes ji prarandama per odą, nagus, plaukus, šlapimą. Jei kalcio pritrūksta, organizmas jį skolinasi iš kaulų ir dantų ir tuo pačiu juos susilpnina.
Be „statybinės“ funkcijos ši medžiaga atlieka ir gana daug kitų funkcijų. Pavyzdžiui, be jo normaliai nefunkcionuos raumenys, tinkamai neišsiplės kraujagyslės, sutriks hormonų ir fermentų gamyba. Be to, jis būtina normaliai centrinės nervų sistemos sudedamųjų dalių jungčių veiklai.
Paskutiniai tyrimai sako, kad kalcis reikalingas ne tik svorio reguliavimui ar lieknėjimui, bet ir kovai su kai kurių rūšių vėžiu.