Prekyba internetu – niša, kurioje laimę atrasti bando daugybė verslininkų: pradedant visiškai žaliais ir baigiant nemenką patirties bagažą turinčiais. Internetinė parduotuvė vilioja galimybe tapti prieinamiems potencialiems klientams 24 valandas per parą nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos bei sutaupyti daug resursų (patalpų nuoma, darbuotojų etatai ir panašiai). Tačiau siekiant, jog internetinis verslas pradėtų nešti laukiamas pajamas, reikia nemažai nuveikti. Pagrindiniai darbai yra tdu. Ir jie – labai svarbūs.
Internetinės parduotuvės sukūrimas
Puiku, jei ketinate pasiūlyti platų prekių asortimentą palankiomis kainomis. Tačiau svarbu jas tinkamai pateikti internetinėje erdvėje. Stebuklingo patarimo, kaip tai padaryti, nėra, tačiau pravartu pasinaudoti keliais baziniais patarimais.
- Atsiminkite, jog pirkėjus internetinė parduotuvė vilioja dėl galimybės greitai įsigyti norimus daiktus – tai ir yra vienas pagrindinių jų privalumų lyginant su tradiciniais prekybos centrais. Tačiau turbūt pritarsite, jog kai kurie interneto puslapiai primena logikos neturintį prekių pateikimą lentynose, kai kavos pupelės išdėliotos skirtinguose parduotuvės galuose, o druska netikėtai atrandama tarp buitinių prekių. Visgi, atvažiavus į prekybos centrą, prekės kantriai surankiojamos į maišelį, tuo tarpu internetinė parduotuvė, pamačius, jog pastarosios dizainas ar meniu pateikimas netenkina, gali būti palikta vienu pelės mygtuko spragtelėjimu. Internetinių parduotuvių savininkai turėtų pasiūlyti klientams patrauklų dizaina ir paprastą navigaciją. Kartais geriau laikytis šabloniškumo (klientas įsitikinęs, jog svetainėjė turi būti tokie puslapiai kaip “prekių pristatymas”, “prekių grąžinimas”, “apmokėjimas” ir panašiai – neerzinkite jo), o ne bandyti nustebinti originalumu, dėl kurio neretai apsunkinamas naudojimasis puslapiu.
- Svarbu ne tik pateikimas, bet ir pats turinys. Prekių aprašymai turi būti lengvai skaitomi, konkretūs ir atsakantys į visus pirkėjui galinčius kilti klausimus. Nuotraukos – kokybiškos, informatyvios, perteikiančios prekės vaizdą iš skirtingų perspektyvų.
Internetinės parduotuvės reklama
Kai sukurta internetinė parduotuvė atitinka šiai kategorijai keliamus reikalavimus, laikas ieškoti kam ją parodyti. Naujo puslapio savininkui tai yra gana sudėtinga užduotis, tad, norint greičiau pasiekti pageidaujamų rezultatų bei išvengti galimų klaidų, rekomenduojama kreiptis į marketingo specialistus. Jie atliks puslapio optimizavimą paieškos sistemoms, sukurs paskyrą socialiniuose tinkluose arba pasiūlys kitas, konkrečiu atveju tinkamiausias internetinio marketingo strategijas.
Internetinio verslo sėkmės pagrindas – tinkamai paruoštas interneto puslapis bei dėmesys reklamai. Svarbiausia turėti galvoje, jog šie procesai nėra viekartiniai, tačiau reikalaujantys nuolatinio plėtojimo.