Bongai yra viena iš rūkymo priemonių, kurią dažniausiai renkasi jauni žmonės. Jį patogu rinktis tada, kai norima rūkyti individualiai. Dažnai bongai gali asocijuotis su neigiamomis mintimis, bet realiai, šis prietaisas yra labai panašus į kaljaną, kurį turbūt yra rūkęs kiekvienas. Bongų rūšių yra labai daug, vieni jų yra akriliniai, stikliniai bongai. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie juos, įvardinsime jų skirtumus, kuo jie pranašesni vienas už kitą ir dar daug įdomių faktų.
Skirtumai tarp akrilinio ir stiklinio bongo
Turbūt pats pagrindinis skirtumas, kurį galima įžvelgti lyginant šias dvi jų rūšis yra medžiagos, iš kurių jie pagaminti ir kaina. Stikliniai bongai yra brangesni nei įprasti. Bet aišku, kaina pastarųjų yra brangesnė, kai lyginami panašaus modelio, dydžio bongai. Jei mėgintume nusipirkti mažą stiklinį bongą arba didesnį akrilinį bongą turbūt kaina būtų daugmaž apylygė arba net šiek tiek mažesnė. Tad svarbu, neapsigauti renkantis ir būtinai atkreipti dėmesį į jų dydį. Kitas skirtumas, kurį galima įžvelgti yra tas, kad akriliniai bongai yra žymiai tvirtesni, nei stikliniai. Pastarieji yra lengviau tvirtinami, ko nepasakysi apie stiklinius. Todėl akriliniai rūkymo prietaisai gali būti lengvai gabenami iš vienos vietos į kitą, nes jie nėra tokie trapūs. O stikliniai atvirkščiai – juos rekomenduojama laikyti tik namuose ir kaip įmanoma vengti įvairiausių gabenimų.
Skirtumai rūkant
Žinoma, kas labai retai rūko šiais prietaisais, galbūt nepastebės jokio skirtumo, tarp akrilinio ir stiklinio bongo. Tačiau tie, kurie rūko gan seniai ir dažnai, gali pastebėti esminius skirtumus. Kaip galima pastebėti, rūkant per akrilinį bongą, dūmo skonis šiek tiek pakinta. O rūkant per stiklinį bongą, skonis išlieka toks, koks ir turi būti. Tad jei turite galimybę, visada galite pamėginti rūkyti tiek su vienu, tiek su kitu ir palyginti dūmus ir įsitikinti ar tai yra tikra ar tai tik pramanas.
Akrilinio ir stiklinio bongo priežiūra
Praktiškai jų priežiūra yra vienoda. Abiejų rūšių bongus reikėtų plauti tekančiu vandeniu arba specialiu skysčiu. Ten, kur sunkiau prieiti reikėtų naudoti jiems pritaikytas kempinėles, kurios užtikrins visų nereikalingų nuosėdų išvalymą. Tik svarbu žinoti tai, kad akrilinius bongus gali būti sunkiau išvalyti, todėl jiems turėtų būti skirtas tikrai didelis dėmesys. Abu prietaisus švariai išplovus, būtina sausai išdžiovinti, kad vidinėse dalyse nuo drėgmės nepradėtų atsiradinėti pelėsis.